21 Mayıs 2011 Cumartesi

seçimler

Efendim malumumuz seçimlere şunun şurasında az birşey kaldı, hepi topu 3 hafta. 12 Haziran'da sandıklara gidicez oyumuzu atıcaz, neticede birşeyler olacak. Hayırlısı olsun.

Olsun da birbiri ardına ortaya dökülen bu kasetler meselesinden herkesin midesi bulandı herhalde. MHP'li yöneticilerin bu işi yapmaları bana ilginç ve beklenmedik gelmedi değil açıkçası. Ama burada esas sorun bu adamların eşlerini aldatması değil bunun birileri tarafından bu şekilde kullanılabiliyor olması. Baykal olayında da bunun bir benzerini görmüştük: bu arada, o olayda devlet yetkilileri nasıl tedbirler aldılar ve soruşturma hangi fasılda birisi açıklarsa seviniriz.

Bugün de gene yayınlanan kaset neticesinde adı geçen partiden istifa edenler oldu. "farklı ülkücülük" adıyla ma'ruf bir grubun(?) ortaya çıkardığı bu kasetler neticesinde seçimlere girecek olan bir partinin hızı kesilmek isteniyor. Üstelik bu grubun bu kasetleri açıkladığı sitede bazı siyasal oluşumların reklamının görülmesi insanın midesini daha da kaldırıyor.

Bu da yetmezmiş gibi, geçen gün adını ilk defa duyduğum "Mukaddesatçı Muhafazakar Parti" adlı bir parti ortaya çıktı. Ulusal kanallara reklam verecek kadar genişçene bir reklam bütçesi olduğunu tahmin ettiğimiz bir parti bu. Başkanı Ahmet Reyiz. Adından ne olduğu belli zaten de benim ilginç bulduğum husus bu partinin adının ilk kez bu kasetler ortaya çıktıktan az sonra ulusal basında duyulması. Sanki seçmene "bakın bunlar ne kadar kaka, buna vereceğin oyları şuna da verebilirsin" deniyor gibi?

Söylenen, okyanus ötesinin gene olayın içinde olduğu, iktidarın da mezkur partinin meclise girememesinden kendisine pay çıkarmaya çabaladığı. MHP baraja takılırsa iktidar partisi anayasa yapabilecek bir çoğunlukla mecliste var olabilir, deniyor.

12 Haziran'a daha çok var gerçi, daha neler izleriz neler kim bilir?
Askerden dönünce gene yazma işi bana kaldı. Daha başka yazılarda buluşmak üzere. Bu arada bizi hala okuyan birileri varsa, seçimler hakkında ne düşündüğünüzü yazarsanız çok minnettar kalırız: Neden kime oy vereceksiniz?

Hiç yorum yok: